Własny samochód… Najgorętsze marzenie pewnie zdecydowanej większości świeżo upieczonych kierowców, a także tych, którzy dopiero uczęszczają na kurs przygotowujący do zdania egzaminu na prawo jazdy. Samochód jest potrzebny tym, którzy dojeżdżają do pracy, a także rodzinom z dziećmi, ponieważ posiadanie własnego środka lokomocji zdecydowanie ułatwia przemieszczanie się w związku z wizytą u lekarza, czy chociażby dowiezieniem pociechy do przedszkola. Bez wątpienia posiadanie własnego samochodu znacząco ułatwia życie.

Poszukiwania własnych czterech kółek czasami trwają dość długo. Najpierw zastanawiamy się nad marką, potem nad modelem. Sprawdzamy, czy wybrany samochód ma wszystkie udogodnienia, które według nas powinno mieć auto doskonałe. A gdy już określimy
to wszystko zaczynamy szukać okazji. Gdzie najłatwiej znaleźć okazję? I czy kupno samochodu w Niemczech to zawsze najlepszy wybór?

KUPNO SAMOCHODU W NIEMCZECH – O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ?

Niezależnie od tego, czy chcemy kupić nowy, czy też używany samochód w niemieckim salonie warto wiedzieć, że cena widniejąca za szybą auta wcale nie musi być tą ostateczną. Negocjacja ceny jest jak najbardziej wskazana z punktu widzenia kupującego.
Nie dajmy się oszukać – handlarz przygotowując kalkulację cenową dla poszczególnych aut zakłada pewien margines, zatem im dalej uda nam się przesunąć tę linię, tym taniej kupimy samochód w Niemczech

W poszukiwania własnych czterech kółek warto zaangażować kogoś z rodziny lub znajomego, który lepiej od nas zna się na motoryzacji. Ostrożnie trzeba podchodzić natomiast do ofert, które już sam sprzedający określa jako wyjątkowe, promocyjne, czy wręcz gorące. Jeśli nie mamy możliwości dokładnie obejrzeć auta kupno kota w worku może okazać się wręcz katastrofalne w skutkach. 

HANDLARZ CZY OSOBA PRYWATNA – OD KOGO LEPIEJ KUPIĆ AUTO W NIEMCZECH?

Zaletą kupna samochodu w Niemczech od handlarza jest to, że otrzymamy rękojmię.
W sytuacji, gdy rozważamy kupno auta od osoby prywatnej takiej gwarancji już nie mamy, a w przypadku ukrytych, czy wręcz zatajonych przez sprzedającego, wad pojazdu zwrot samochodu nie zawsze będzie możliwy. Nie bójmy się też żądać pisemnego potwierdzenia,
że auto nie jest powypadkowe. Jeżeli okaże się, że samochód został uszkodzony podczas wypadku to taka umowa będzie podstawą do roszczeń pod adresem nieuczciwego sprzedającego. Zgodnie z niemieckim prawem także prywatny sprzedawca poniesie w takim wypadku konsekwencje. 

Nie zmienia to jednak faktu, że taniej kupimy samochód od osoby prywatnej. Handlarz natomiast w swoich kalkulacjach cenowych uwzględnia koszty marketingu, czy obsługi technicznej. Mimo tego to właśnie u profesjonalnych handlarzy możemy np. obejrzeć samochód od dołu, ponieważ najczęściej dysponują oni nie tylko dobrze wyposażonym zapleczem, ale także podnośnikiem.

Zastanawiając się nad kupnem samochodu w Niemczech warto udać się wcześniej do biura doradczego. Jego pracownicy mogą zwrócić nam uwagę na inne związane z tym aspekty, dzięki czemu będziemy w stanie podjąć właściwą decyzję tak, by nie stracić na ewentualnej transakcji reklamowanej jako niesamowita okazja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *