Motoryzacja to dosłownie temat rzeka, zwłaszcza dla jej miłośników. Oczywiście nie wszyscy muszą pałać miłością do samochodów. Jednak jest coś, co dość mocno wiąże zarówno pasjonatów czterech kółek, jak i tych, którzy nie darzą samochodów aż tak wielką sympatią. Odpowiedź po raz kolejny jest zaskakująco prosta – wszyscy oni po prostu potrzebują samochodów. Dojazd do pracy, dowiezienie dzieci do szkoły, a czasami
już sam charakter wykonywanego przez nas zawodu (np. handlowiec) wymagają od nas posiadania własnego auta. Naturalnie ilu kierowców, tyle różnych oczekiwań względem tego wymarzonego auta, ale to akurat nie powinno nikogo dziwić.
Gdzie zatem kupić najlepsze auto? A może wśród importowanych samochodów z Niemiec jest to idealnie spełniające nasze wymagania?

IMPORT SAMOCHODÓW Z NIEMIEC – CZY TO SIĘ JESZCZE OPŁACA?

Mimo tego, że coraz więcej osób i komisów w Polsce zajmuje się importem samochodów z Niemiec to nadal się opłaca. Oczywiście im większa konkurencja, tym więcej trudu trzeba sobie zadać, by znaleźć ciekawe auta, a potem sprzedać je w Polsce z zyskiem. Jeśli chcemy zająć się tym zawodowo to przede wszystkim aut powinniśmy szukać u osób prywatnych. Pomijając kwestię ceny to właśnie auta prywatnych sprzedających mają lepiej udokumentowaną historię serwisowania i są w lepszym stanie technicznym. Natomiast zdecydowanie trzeba unikać komisów zlokalizowanych blisko granicy. Pracujący
tam handlarze na ogół „polują” na niedoświadczonych kupujących i łatwo można dać się oszukać kupując samochód „w rewelacyjnym stanie za naprawdę małe pieniądze”.

CZY TRZEBA ZAŁOŻYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ?

Pytanie o to, czy jeśli zajmujemy się importem samochodów z Niemiec musimy zarejestrować swoją działalność nie jest wcale bez zasadne. Jeżeli sami uznamy, że zarabiamy na tym w sposób zorganizowany i ciągły, a przede wszystkim, jeśli takie zdanie będzie miał niemiecki urząd skarbowy to tak, jesteśmy zobowiązani do założenia firmy w Niemczech. Jak rozumieć, że zarabiamy w sposób ciągły i zorganizowany? W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli kupiliśmy, a potem sprzedaliśmy z zyskiem jakikolwiek samochód, co więcej – planujemy zrobić to chociażby za kilka miesięcy lub nawet za rok, to właśnie jest to zarobek w sposób zorganizowany i ciągły. W związku z tym, jeśli chcemy być uczciwi wobec niemieckiego prawa powinniśmy założyć działalność gospodarczą. Najlepiej zrobić to zanim upomni się o to tamtejszy fiskus.

Import samochodów z Niemiec może być ciekawym pomysłem na biznes. Przygotowując się do rozpoczęcia takiej działalności warto wcześniej umówić się na spotkanie z pracownikiem biura doradczego. Gdy zapoznamy go z naszym planem biznesowym będzie mógł ocenić realne szanse na powodzenie. Oprócz tego możemy liczyć na pomoc prawną, podatkową, jak również administracyjną – także takie usługi świadczą biura doradcze. Warto też dodać, że polskie biura doradcze znajdują się po obu stronach Odry, więc nawet w Niemczech bez problemu uzyskamy pomoc i to w ojczystym języku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *