Wiesz, gdzie tanio kupić towary, a potem sprzedać je z zyskiem? Handel to coś, co sprawia Ci przyjemność, a na dodatek potrafisz na tym przyzwoicie zarobić?
W takim razie może warto zastanowić się nad tym, by spróbować swoich sił poza polskim rynkiem? Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, nasi zachodni sąsiedzi lub jeszcze inne państwo – który rynek zagraniczny wybrać? Ciekawą alternatywą jest sprzedaż produktów na Ebay’u w Niemczech. Dlaczego akurat tam?

SPRZEDAŻ PRODUKTÓW NA EBAY’U W NIEMCZECH – ZALETY

Każdy, kto rozpoczyna przygodę z handlem liczy na jak największe zyski – to zupełnie naturalne. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to pieniądze są kołem zamachowym handlu. W końcu bez nich zarówno kupno, jak i sprzedaż nie byłyby możliwe. Wejście
na niemiecki rynek daje naprawdę nowe możliwości. Zaletą sprzedaży produktów
na Ebay’u w Niemczech
jest przede wszystkim to, że pozwala to na osiągnięcie wyższej marży niż ma to miejsce na rodzimym rynku. Czy to nie brzmi kusząco? Plusów tego rozwiązania jest więcej. Kolejnym z nich jest fakt, że sprzedający zyskuje dostępdo nowych potencjalnych klientów. Nikogo nie trzeba przekonywać, że niemiecki rynek
jest większy niż nasz polski, a zatem szanse na znalezienie zbytu na oferowane towary także wzrastają.

NIEMIECKI EBAY – JAK PORADZIĆ SOBIE Z FORMALNOŚCIAMI?

Formalna strona sprzedaży produktów na Ebay’u w Niemczech z początku może studzić emocje wielu zapalonych handlowców. Jednak okazuje się te obawy są w zasadzie pozbawione podstaw. Dlaczego? Polskie biura doradcze oferują pomoc w przebrnięciu
przez wszystkie formalności, także te dotyczące tłumaczeń z języka niemieckiego.
Co dość istotne biura te posiadają swoje placówki zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie Odry. Dzięki nim pomocy w sprzedaży na zagranicznym rynku nie trzeba szukać aż tak daleko, jak mogłoby się wydawać. Niejednokrotnie biura te oferują również obsługę niemieckojęzycznych klientów, a nawet pomagają w samym założeniu konta na portalu sprzedażowym. 

Planując rozpoczęcie sprzedaży na niemieckim Ebay’u należy wziąć pod uwagę także to, że potrzebny będzie niemiecki adres do wysyłki, a także ewentualnego zwrotu oferowanych towarów. Na szczęście z pomocą biura doradczego również te kwestie uda się załatwić bez niepotrzebnego stresu.

Jeśli formalności wiążące się z prowadzeniem sprzedaży za pośrednictwem Ebay przerażają naprawdę warto skorzystać z oferty biura doradczego i z jego pomocą rozwinąć skrzydła w handlu. Ci, którzy pokonali barierę językową oraz poradzili sobie z formalnościami faktycznie cieszą się większymi zyskami. Masz szansę do nich dołączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *