Decyzja o przeprowadzce, zwłaszcza jeśli planujemy opuścić nie tylko rodzinną miejscowość, ale także ojczyznę, nigdy nie należy do najłatwiejszych. Jednak czasami różne i niezależne
od nas okoliczności zmuszają nas właśnie do wyjazdu z kraju. Bez względu na to,
jakie kierują nami powody bardzo rozsądnie jest dowiedzieć się wcześniej, gdzie w nowym miejscu możemy znaleźć polskojęzycznego lekarza oraz prawnika. Taka wiedza oczywiście nie jest warunkiem koniecznym, aby móc z kraju wyjechać. Jednak warto znać nazwiska
i adresy w przypadku, gdybyśmy nagle potrzebowali skorzystać z porady prawnika
lub umówić się na wizytę do lekarza.

Nasi rodacy bardzo chętnie osiedlają się w Berlinie, dlatego też łatwiej tam znaleźć posługującego się językiem polskim adwokata. Nie oznacza to jednak, że w innych niemieckich miastach nie uda nam się skorzystać z porady prawnej. Jak znaleźć polskojęzycznego prawnika w Dortmundzie?

JAK ZNALEŹĆ DOBREGO PRAWNIKA?

Obecnie dostęp do Internetu jest powszechny. Nawet, jeśli ktoś nie może surfować
po sieci za pośrednictwem swojego telefonu to zawsze może skorzystać z komputera
lub laptopa i w ten sposób zdobyć potrzebne informacje.

W związku z tym, że jakaś część naszego życia w pewien sposób rozgrywa się właśnie
w Internecie tam też ogłaszają się zarówno usługodawcy, jak i sami usługobiorcy szukający specjalistów w danej dziedzinie. Nie inaczej wygląda też kwestia polskojęzycznych  prawników w Dortmundzie. Zgodnie z właściwościami terytorialnymi polskich okręgów konsularnych w Niemczech miasto Dortmund należy do kolońskiego okręgu konsularnego.
W okręgu tym swoje kancelarie ma aż 75 adwokatów polskojęzycznych. Natomiast w samym Dortmundzie jest jedynie 4, których nazwiska i adresy znaleźć można na oficjalnej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

PRAWNIK W DORTMUNDZIE – W CZYM MOŻE POMÓC?

Prawo, analogicznie jak medycyna, jest tak obszerną dziedziną, że każdy z praktykujących adwokatów specjalizuje się tylko w ściśle określonej tematyce. Posługujący się językiem polskim prawnicy z Dortmundu udzielą porad prawnych z zakresu:

  • prawa transportowego,
  • prawa gospodarczego,
  • prawa spadkowego, 
  • prawa rodzinnego,
  • prawa karnego,
  • prawa pracy,
  • umów.

Gdybyśmy mieli problemy ze znalezieniem prawnika, który będzie gotowy poprowadzić naszą sprawę najrozsądniej będzie skontaktować się ze Związkiem Prawników Polskojęzycznych w mieście Hamm. Związek ten dysponuje listą nazwisk, adresów
i telefonów adwokatów mających swoje kancelarie na terenie całej Republiki Federalnej Niemiec. Miasto Hamm również położone jest w kolońskim okręgu konsularnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *